Şəki şəhərində 6 dekabr 2019-cu il tarixdə ağacəkmə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın dahi şair İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyi ilə əlaqədar bir gündə 650 min ağac əkilməsi təşəbbüsü çərçivəsində Şəki şəhərində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Azərbaycan tarixində ilk dəfə olaraq bir gündə 650 min ağacın əkilməsi təşəbbüsü Şəki şəhərinin sakinləri tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Ağacəkmə aksiyası Şəki şəhər Heydər Əliyev Mərkəzinin qarşısında keçirilib.
Aksiyada ağac əkmək təşəbbüsü rəğbətlə qarşılayan AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin direktoru, fiz.ü. PhD, dos.Y.H.Şükürlü və kollektivi iştirak edib və ağac tingi əkiblər.

On December 6, 2019 tree planting action was held in Sheki
Within the initiative of the first vise- president of the Azerbaijan Republic Mehriban Aliyeva tree planting action was held in Sheki for the 650th anniversary of outstanding poet Imaddedin Nasimi.
For the first time in Azerbaijan history planting 650000 trees in a day attempt caused interest by the inhabitants of Sheki region. Tree planting action was held in front of Sheki region Haydar Aliyev Center.
In the action the director of ANAS Sheki Regional Scientific Center PhD on physics, doc Yusif Shukurlu and the employees participated and planted the tree.