Noy 11, 2022 | 12:00
11 noyabr 2022 –ci il tarixində AMEA-nın Şəki REM-də “Konstitusiya günü” ilə əlaqədar tədbir keçirilib.Tədbiri açan Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d.,dosent Y.H.Şükürlü əməkdaşları bu ələmətdar gün münasibətilə təbrik edib. Konstitusiyanın mahiyyətindən bəhs edən natiq onun demokratik əsasları, yüksək qanunverici bazaya malik olması barədə öz fikirlərini tədbir iştirakçıları ilə bölüşmüşdü.
Sonra çıxış edən “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin rəhbəri İradə Yusifova Azərbaycan Respublikası Konstitusiya tarixinə nəzər salıb. Konstitusiyanın dövlətçilik tarixində rolundan bəhs edib.

Nov 11, 2022 | 12:00
On November 11, 2022, an event related to "Constitution Day" was held in Sheki RSC of ANAS. The director of Sheki RSC, docent Y.H. Shukurlu opened the event, congratulated the employees for this significant day. Speaking about the essence of the constitution, the speaker shared his views with the event participants about its democratic foundations and high legislative base.
Then Irada Yusifova, the head of the "Folklore and Handicrafts" department gave a speech, reviewed the history of the Constitution of the Republic of Azerbaijan. She talked about the role of the Constitution in the history of statehood.