06 mart 2020-ci il tarixdə AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin Elmi Şurasının növbəti iclası keçirildi
İclası giriş sözüilə ŞREM-in direktoru, f.ü.PhD Yusif Şükürlü açaraq, gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verdi.
İclasda 2020-2024-cü illərdə yeni prioritet istiqamətlərdə şöbələrin tədqiqat proqramlarının qəbul edilməsi haqqında şöbə rəhbərlərinin təqdimatı dinlənildi və elmi şura tərəfindən təsdiq edildi.
Növbəti məsələ haqqında ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini. b.ü. PhD Fərhad Əzizov çıxış edərək 2020-2025-ci illər üzrə AMEA-nın İnkişaf proqramından irəli gələn prioritet istiqamətlərlə  bağlı Şəki REM-in 2020-2024-cü illər üçün inkişaf konsepsiyası və “Tədbirlər planı”nın müzakirəsinə geniş yer ayıraraq ətraflı məlumat verdi və qərara alındı ki, hazırlanmış inkişaf konsepsiyası və tədbirlər planı təkliflərlə birlikdə AMEA İşlər İdarəsi rəhbərliyinə göndərilməsi qərara alındı.
Gündəlikdə duran üçüncü məsələ “Elm günü”ilə bağlı ADPU-nun Şəki filialında seminarın keçirilməsində təşkilati məsələlərin yerinə yetirilməsi üçün təşkilat komitəsinin yaradılması haqqında ŞREM-in elmi katibi, r.ü. PhD  Vüqar Abdurahmanov çıxış etdi. Qərara alındı ki, elmi işlər üzrə direktor müavini, b.ü.PhD  Fərhad Əzizovun sədrliyi ilə təşkilat komitəsi yaradılsın.
Daha sonra Folklor və el sənətləri şöbəsinin rəhbəri Pakizə Zakirova çıxış edərək, AMEA Əlyazmalar İnstitutu ilə birgə Əbdülqəni əfəndi Nuxəvi Xalisəqarızadənin 200 illik yubileyi münasibətilə Şəkidə elmi-praktik konfransın təşkil olunması ilə bağlı məsələlərə aydınlıq gətirdi. Qərara alındı ki, ümumi işlər üzrə direktor müavini Rəhim Abdurəhmanovun sədrliyilə təşkilat komitəsi yaradılsın və cari məsələlərin həlli təmin edilsin.

Mar 06, 2020 | 11:00
The director of SRSC, PhD on physics opened the ceremony and informed about the issues in the agenda.
At the meeting the presentation of the department heads about accepting the research programs of the departments in the new priority directions were listened and affirmed by scintific council.
About the next issue deputy director of SRSC PhD on biology performed and informed about the development conception for 2020-2024 years of SRSC on priority directions of the devolopment program of ANAS and the discussion of “Events plan” and it was decided to send the development conception and events plan to ANAS Office of Affairs together with offers.
As the third issue on the agenda scientific secretary of SRSC, PhD on math. Vugar Abdurahmanov informed about creating organizational comitee for fulfiling the issues in helding the seminar in Sheki branch of ASPU about “Science day”. It was decided to create organizational comitee under the chairmanship of the deputy director of SRSC, PhD on biology Farhad Azizov.
After, head of “Folklore and crafts” department Pakize Zakirova performed and spoke about the issues of organization of the scientific- practical conference in Sheki for the 200th anniversary of Abdulgani efendi Nukhavi Khalisegarizadeh together with the Institute of Manuscripts of ANAS. It was decided to create organizational comitee under the chairmanship of the deputy director on general affairs Rehim Abdurahmanov and solve current issues.