AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin kollektivi 18 yanvar 2019-cu ildə 20 yanvar faciəsinə həsr olunmuş konfrans keçirmişdir
Yan 18, 2019 | 10:41
AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin kollektivi 18 yanvar 2019-cu ildə 20 yanvar faciəsinə həsr olunmuş konfrans keçirmişdir.
Konfransda iştirakçılar 20 yanvar faciəsinin qurbanlarının xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad etmişlər.
Sonra ŞREM-in direktoru fizika üzrə fəlsəfə doktoru Yusif  Şükürlü bu müthiş hadisənin törədilmə səbəblərinə, Azərbaycan xalqının azadlıq uğrunda mübarizəsinin əzminə və müstəqillik mücadiləsinin sarsılmazlığına öz münasibətini bildirmişdir. Konfransda biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Akif Məmmədli, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Vuqar Abdurrahmanov 20 yanvar hadisəsinin insanlığa qarşı yönəldiyini vurğuladılar. Onlar 20 yanvar hadisəsini yalnız hüzn gunu yox həmdə Azərbaycan xalqının  şanlı tarix səhifəsi kimi dəyərləndirmişdilər. Natiqlər imperiyanın və onun üzdəniraq xəyanətkar movqeyini pisləmişlər.

The collective of ANAS Sheki Regional Scientific Center had held a conference dedicated to January 20, 2019 tragedy
Jan 18, 2019 | 10:41
In the conference the participants remembered the 20th January tragedy victims with a minute of silence.
Then the director of SRSC, PhD on physics Yusif Shukurlu expressed his attitude to the causes of this great event, the persistence of the struggle of the Azerbaijani people for freedom and the firmness of independence struggle. In the conference PhD on biology Farhad Azizov, PhD on history Akif Memmedli, PhD on math Vugar Abdurrahmanov emphasized 20th January events was directed against humanity. They evaluated 20th January event not only sadness but also as the glorious history of the Azerbaijani people.