14 sentyabr 2021-ci il tarixində AMEA-nın Şəki REM-nin növbəti Elmi şura iclası keçirilib
İclası açan Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d., dosent Y.H.Şükürlü şura üzvü, Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun Şəki Dayaq Məntəqəsinin müdiri, biol.ü.f.d. Ş.Ş.Məmmədovun vəfatı ilə əlaqədar bir dəqiqəlik süküt elan etdi. Sonra o, şura üzvlərini gündəlikdə qoyulan aşağıdakı məsələlərlə tanış etdi:
1. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 10 oktyabr 2017-ci il tarixli 1627 saylı Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin iş qaydaları”nın 2.2. və 2.3.-cü bəndlərinə uyğun olaraq 2022-ci il üçün Nazirlər Kabinetinin iş Planına dair təkliflər - Elmi Mərkəzin direktoru f.ü.f.d .. dos. Yusif Şükürlü
2. AMEA Rəyasət Heyətinin “Azərbaycan Respublikasında 2022-2030-cu illərdə “Elmin dayanıqlı inkişafı üzrə Milli Strategiya”nın hazırlanması haqqında 9 iyul 2021-ci il tarixli 15/2 saylı Qərarının 3-cü bəndinin tələblərinə uyğun AMEA-nın Şəki REM-i tərəfindən hazırlanmış təkliflərin müzakirəsi - Mərkəzin elmi işlər üzrə direktor müavini, biol.ü.f.d. Fərhad Əzizov
3. 27 sentyabr “Anım günü” ilə bağlı tədbirlərin təşkili barəsində - Şəki REM-in Həmkarlar Təşkilatının sədri Coşğun Məmmədov
4. Şəki REM əməkdaşlarının COVİD-19-a qarşı peyvəndləmənin tətbiqi barədə - Şəki REM-in Ümumi işlər üzrə direktor müavini Rəhim Abdurahmanov
5. Görkəmli ictimai xadim Hacı Mustafa əfəndi əl-Malaxinin irsinin tədqiqi vəziyyəti ilə bağlı məlumat - Tarixi irs və etnoqrafiya şöbəsinin elmi işçisi fəl.ü.f.d. Ələddin Sultanov
6. AMEA-nın Şəki REM-in 50 illiyi ilə bağlı məsələ - Şəki REM-in elmi katibi Elşən Abdurahmanov
7. Cari məsələ.
Gündəlik səsə qoyuldu və qəbul edildi. Daha sonra gündəlikdəki məsələlər üzrə müzakirələr aparılaraq, müvafiq qərarlar qəbul edildi.

On September 14, 2021, the next meeting of the Scientific Council of Sheki RSC of ANAS was held
The director of Sheki RSC, PhD on physics, docent Y.H. Shukurlu declared a minute of silence in connection with the death of Sh.Sh.Mammadov, member of the council, head of Sheki Support Station of the Institute of Genetic Resources, PhD on biology. Then he briefed the council members on the following issues on the agenda:
- Proposals on the Work Plan of the Cabinet of Ministers for 2022 in accordance with the paragraphs 2.2 and 2.3. of the “Rules of Procedure of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan” approved by the Decree No. 1627 of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated October 10, 2017 - Director of the Scientific Center, PhD, docent Yusif Shukurlu
- Discussion of proposals prepared by Sheki RSC of ANAS in accordance with the requirements of paragraph 3 dated July 9, 2021 No 15/2 about the preparation of the "National Strategy for Sustainable Development of Science in the Republic of Azerbaijan in 2022-2030" of the Presidium of ANAS - Deputy Director on Scientific Affairs of the Center, PhD on biology Farhad Azizov
- On the organization of events dedicated to the "Day of Remembrance" on September 27 - Chairman of the Trade Union of Sheki RSC Joshgun Mammadov
- On application of vaccination against COVID-19 by the employees Sheki RSC - Deputy Director on General Affairs of Sheki RSC Rahim Abdurahmanov
- Information on the state of research of the heritage of the prominent public figure Haji Mustafa efendi al-Malakhi - Researcher of the Department of Historical Heritage and Ethnography, PhD on philosophy Aladdin Sultanov
- Issue related to the 50th anniversary of Sheki RSC of ANAS - Scientific Secretary of Sheki RSC Elshan Abdurahmanov
- Current issue.
The agenda was put to the vote and adopted. Afterwards, the issues on the agenda were discussed and relevant decisions were made.