ƏMƏKDAŞLARIMIZ “ZİYALI İŞIĞINDA” RAMAZAN QAFARLI-70 BEYNƏLXALQ İCTİMAİ VƏ MƏDƏNİ ELMLƏR KONFRANSINDA İŞTİRAK EDİB
İyl 19, 2021 | 12:43
AMEA Folklor İnstitutu, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti və Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Araşdırmalar İnstitutunun (İKSAD) birgə təşkilatçılığı ilə 15 iyul 2021-ci il tarixində “Ziyalı işığında” Ramazan Qafarlı-70 Beynəlxalq İctimai və Mədəni Elmlər konfransı keçirilib. Konfransda AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşları da təmsil olunmuşlar.
Folklorşünaslıq və el sənətləri şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ulduz xanım Mürşüdova "Ramazan Qafarlı: Azərbaycan türk mifologiyasının tədqiqinə tarixi bir baxış" və kiçik elmi Tural Adişirinov "Bəxtiyar Vahabzadənin ədəbiyyat tariximizdə yeri və rolu" mövzusunda məruzələr etmislər.

OUR EMPLOYEES PARTICIPATED AT THE INTERNATIONAL PUBLIC AND CULTURAL SCIENCES CONFERENCE “IN THE LIGHT OF INTELLIGENCE” RAMAZAN GAFARLI-70
Jul 19, 2021 | 12:43
In the date of July 15, 2021 “In the light of intelligence” Ramazan Gafarli International public and cultural conference was held with the together organization of Institute of Folklore of ANAS, Azerbaijan State Pedagogical University and Institute of Economic Development and Social Research of Turkey. At the conference the employees of ANAS Sheki Regional Scientific Center were participated.
Leading scientific worker of “Folklore and crafts” department, PhD on philology, docent Ulduz khanim Murshudova reported the article named “Ramazan Gafarli: A historical overview to the investigation of Azerbaijan Turkish mythology” and junior scientific worker Tural Adishirinov with “Place and role of Bakhtiyar Vahabzadeh in our literature history”.