AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri bölməsinin təşkilatçılığı ilə onlayn formatda təşkil edilən konfransda AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşları iştirak etmişlər
May 21, 2021 | 11:00
AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri bölməsinin təşkilatçılığı ilə 20-21 may 2021-ci il tarixində təşkil edilən “Qarabağın biomüxtəlifliyi, torpaq və su ehtiyatları, keçmişi, bu günü və gələcəyi ” mövzusunda onlayn formatda təşkil edilən konfransda AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin “Landşaftşünaslıq” şöbəsinin  rəhbəri, geologiya-minreologiya üzrə fəlsəfə doktoru H.Mustafabəyli və “Genofond və Biomüxtəliflik” şöbəsinin rəhbəri C.Məmmədov iştirak etmiş, “Qarabağın təbii florası, bitkiliyi, meşə və otlaq ekosistemləri” seksiyası üzrə C.Məmmədov “Qarabağ ərazisində təbii, antropogen landşaftların torpaq-su mühinin bərpa edilməsində biomüxtəlifliyi rolu” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə maraqla dinlənilmiş, təqdim edilən suallar məruzəçilər tərəfindən cavablandırılmışdır.

Employees of Sheki Regional Scientific Center of ANAS took part in the conference organized by the department of Biological and Medical Sciences of ANAS in online format
May 21, 2021 | 11:00
Head of “Landscape” department, PhD on geology and mineralogy H.Mustafabayli, and head of “Gene Fund and Biodiversity” department J.Mammadov of Sheki Regional Scientific Center of ANAS, participated in the conference organized by the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS on May 20-21, 2021 on the theme named “Biodiversity of Karabakh, land and water resources, past, present and future” in online format, and J.Mammadov reported on the theme named “The role of biodiversity of anthropogenic landscapes in the restoration of soil and water environment ” on the section “Natural flora, vegetation, forest and pasture ecosystems of Karabakh”. The report was listened with interest, the questions were answered by the speakers.