9-10-11 sentyabr tarixlərində “Təsəvvüf Araşdırmaları Beynəlxalq Simpoziumu: Nəsimi-650” keçirilmişdir
Sen 12, 2019 | 04:54
Azərbaycan Respublikası Təhsil Cəmiyyəti, Azərbaycan Universiteti və Türkiyə Cümhuriyyəti Nevşehir Universitetinin təşkilatçılığı ilə Hacı Bektaş Veli Universitetində  9-10-11 sentyabr tarixlərində “Təsəvvüf Araşdırmaları Beynəlxalq Simpoziumu: Nəsimi-650” keçirilmişdir.
Simpoziumda AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin əməkdaşı Reyhan Mənəfova “Şimal-Qərbi Azərbaycanın epiqrafik abidələri üzərində epitafiyalar” mövzusunda məruzə etmişdir. Məruzə simpozium iştirakçılarının marağına səbəb olduğundan maraqla dinlənilmiş və onun ətrafında diskusiyalar aparılmışdır.

On 9-10-11 September “Sufism Researches International Symposium: Nesimi-650” was held
With the organization of Education Society of the Republic of Azerbaijan, University of Azerbaijan and Nevshehir University of the Republic of Turkey “Sufism Researches International Symposium: Nesimi-650” was held in the dates of 9-10-11 September in Haji Bektash University.
In the symposium the employee of ANAS Sheki Regional Scientific Center Reyhan Menefova reported on the theme of “Epitaphs on epigraphic monuments of North-West Azerbaijan”. The report caused the interest of the participants and was listened curiously and made discussions around it.