Qurban Bayramına həsr olunmuş tədbir
AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzində 09 avqust  2019-cu il tarixində müsəlman dünyasının ən müqəddəs bayramlarından biri olan Qurban Bayramına həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. Tədbir giriş sözü ilə ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru  Fərhad  Əzizov açmışdır. Elmi işçi Hacı Habil Xəlilov Qurban Bayramının mahiyyəti barədə geniş məruzə ilə çıxış etmişdir. Tədbirdə fiologiya üzrə fəlsəfə doktoru Kamil Adışirinov, geologiya-mineralogiya üzrə fəlsəfə doktoru Hüseyn  Mustafabəyli, ümumi işlər üzrə direktor müavini Rəhim Abdurahmanov, elmi işçi Yevgeniya Bəkirova çıxış edərək, ölkəmizdə bu bayramın yüksək səviyyədə təşkil olunmasından məmnun qaldıqlarını bildirmiş, milli dəyərlərimizə, inanclarımıza həssas münsibətə görə ölkə rəhbərinə ən xoş diləklərinə ünvanlamışlar.
Tədbirə yekun vuran Fərhad Əzizov Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Prezidentinin AMEA əməkdaşlarının Qurban bayramı münasibəti ilə mükafatlandırılması haqqında sərəncamı  ilə ŞREM-in kollektivini məlumatlandırmışdır. Yığıncaq iştirakçıları belə bir sərəncam verdiyinə görə AMEA Prezidentinə minnətdarlıq hisslərini ifadə edərək ona Uca Tanrıdan sağlamlıq arzulamışlar.

Aug 08, 2019 | 11:00
The ceremony dedicated to one of the most sacred holidays Kurban Bayrami was held in ANAS Sheki Regional Scientific Center on August 09, 2019. The ceremony was opened by deputy director on scientific affairs of SRSC, PhD on biology Farhad Azizov. Scientific worker Haji Habil Klalilov peformed with a wide report about the essence of Kurban Bayrami. In the ceremony PhD on philology Kamil Adishirinov, PhD on geology-mineralogy Huseyn Mustafabeyli, deputy director on general affairs Rehim Abdurahmanov, scientific worker Yevgeniya Bekirova performed and noted their being satisfied high organization of this holiday and had been grateful to the president of the country.
At the end Farhad Azizov informed about being rewarded the employees of ANAS for Kurban Bayrami by the order of the President of Azerbaijan National Academy of Sciences.