18.10.2018-ci il tarixdə AMEA ŞREM-də dövlət mütəqilliyinin 27-ci ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib
Okt 18, 2018 | 02:54
18 oktyabr –Dövlət Müstəqilliyi Günü  ilə əlaqədar keçirilən tədbir Dövlət himni ilə başlayıb. Sonra “Azərbaycan dövlət müstəqilliyi Azərbaycan xalqının milli sərvətidir” mövzusunda çıxış edən ŞREM-in direktoru f.r.Phd, dosent Y.H.Şükürlü müstəqilliyimizin bərpasının 27-ci  ildönümü ilə bağlı təbriklərini çatdırıb. Bildirib ki, bu illərdə Azərbaycan Respublikası dünya birliyinin müstəqil ölkələri sırasında layiqli yerini tutub və hazırda tarixin ağır sınaqlarından çıxan respublikamız özünəməxsus inkişaf yolu ilə inamla irələyir. Sonra o əsası ulu öndər  Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin prezident İlham Əliyev tərəfindən bu gün uğurla davam etdirildiyini tarixi faktlarla izah edib.
“Ekolojiya coğrafiya” şöbəsinin rəhbəri Y.Rəhimov çıxış edərək Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində umumilli lider H.Əliyevin önəmli fəaliyyət göstərdiyini, idarəkilik institutlarının formalaşdırdığını xüsusi qeyd etdi.
Daha sonra “Landşaftşünaslıq” şöbəsinin rəhbəri g.m.PhD, H.L.Mustafabəyli çıxış edərək dövlət müstəqilliyinin bərpa edilməsində xalq və hakimiyyət tondeminin önəmli faktlar olduğunu vurğuladı.

On 18.10.2018 an event was held in the SRI of ANAS on the occasion of the 27th anniversary of state independence
Oct 18, 2018 | 02:54
Public Independence Day event started with the National Anthem on October 18. Addressing the theme "Independence of Azerbaijan state is the national wealth of the Azerbaijani people", SRSC director Ph.D., docent Y.H.Shukurlu delivered congratulations on the 27th anniversary of the restoration of our independence. He noted that during these years the Republic of Azerbaijan has occupied a worthy place among the independent countries of the world and nowadays our republic is confident in its own way of development. He then explained with historical facts that the state independence of the Republic of Azerbaijan, founded by the great leader Heydar Aliyev, was successfully continued by President Ilham Aliyev today.
Head of "Ecology Geography" Y.Rahimov emphasized the importance of the national leader Heydar Aliyev in the strengthening of the state independence of Azerbaijan and the formation of administrative institutions.
Later, the head of the "Landscape Studies" department, Ph.D.PhD, H. L. Mustafabeyli, emphasized the importance of the people and government tandem for restoring the state independence.