18.10.2018-ci il tarixdə AMEA ŞREM-də dövlət mütəqilliyinin 27-ci ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib
Okt 18, 2018 | 02:54
18 oktyabr –Dövlət Müstəqilliyi Günü  ilə əlaqədar keçirilən tədbir Dövlət himni ilə başlayıb. Sonra “Azərbaycan dövlət müstəqilliyi Azərbaycan xalqının milli sərvətidir” mövzusunda çıxış edən ŞREM-in direktoru f.r.Phd, dosent Y.H.Şükürlü müstəqilliyimizin bərpasının 27-ci  ildönümü ilə bağlı təbriklərini çatdırıb. Bildirib ki, bu illərdə Azərbaycan Respublikası dünya birliyinin müstəqil ölkələri sırasında layiqli yerini tutub və hazırda tarixin ağır sınaqlarından çıxan respublikamız özünəməxsus inkişaf yolu ilə inamla irələyir. Sonra o əsası ulu öndər  Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin prezident İlham Əliyev tərəfindən bu gün uğurla davam etdirildiyini tarixi faktlarla izah edib.
“Ekolojiya coğrafiya” şöbəsinin rəhbəri Y.Rəhimov çıxış edərək Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində umumilli lider H.Əliyevin önəmli fəaliyyət göstərdiyini, idarəkilik institutlarının formalaşdırdığını xüsusi qeyd etdi.
Daha sonra “Landşaftşünaslıq” şöbəsinin rəhbəri g.m.PhD, H.L.Mustafabəyli çıxış edərək dövlət müstəqilliyinin bərpa edilməsində xalq və hakimiyyət tondeminin önəmli faktlar olduğunu vurğuladı.

Окт 18, 2018 | 02:54
18 октября 2018 году ШРНЦ НАНА проведена мероприятие, посвященное, 27 лети Государственной Независимости.
18 октября проведено мероприятие, посвященное Дню Государственной Независимости начинающая с Государственным гимном. После с докладом на тему: «Государственная Независимость Азербайджана национальное достояние Азербайджанского народа» выступая директор, РhD по физ.- мат., доцент Ю.Г.Шукюрлу поздравил коллектив с возрождением Дня Независимости. Сообщил, что в течении этих лет Азербайджанская Республика смогла подняться на достойное место в ряды союза независимых государств мира и в настоящее время вышедшая из тяжелых испытаний истории наша республика с уверенностью продвигается по свойственному пути развития. После он отметил историческими фактами Независимость Азербайджанского Государства, возложенная Великим предводителем Гейдаром Алиевым, удачно продолжается, по сей день Президентом Ильхам Алиевым.
Руководитель отдела особо отметил «Экологической Географии» Ю.Рагимов особо отметил об особо важных действиях проводимым Общенациональным лидером Гейдаром Алиевым в укреплении Государственной Независимости и формировании Институтов Управления.
После выступая, руководитель отдела «Ландшафтоведения» РhD по г.м., Г.Л.Мустафабейли отметил, что тандем власти и народа являются важными фактами в возрождении Государственной Независимости.