Apr 12, 2018 | 01:09
İclasda  ŞREM-in direktoru f.r.ü. PhD dosent Y.Şükürlü  fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə AMEA-nın dissertanturasına qəbulun nəticələri haqqında AMEA Rəyasət Heyətinin qərarını açıqladı.
O,bildirdi ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 20 dekabr 2017-ci il tarixli, 870s nömrəli sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin  və elmi təşkilatların 2017-ci il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul planı təsdiq edilmişdir. Nazirlər Kabinetinin 01 iyul 2010-cu il tarixli 129 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dokturanturaların yaradılması və dokturanturaya qəbul qaydaları”na və AMEA prezidentinin 25 dekabr 2017-ci il tarixli, 797 nömrəli sərəncamına uyğun olaraq AMEA-nın dissertanturasına  ŞREM əməkdaşlarının qəbulu həyata keçirilmişdir.
Sonra ŞREM-in elmi katibi r.ü.PhD V.Abdurrahmanov AMEA İnstitutlarının dissertanturasına qəbul edilmiş ŞREM-in əməkdaşlarının adlarını açıqladı.

Apr 12, 2018 | 01:09
At the meeting, the Director of SHRSC., Ph.D. docent Y. Shukurlu has announced the decision of the Presidium of ANAS on the results of admission to the dissertation of ANAS on preparation of doctor of sciences and philosophy.
He said that the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated December 20, 2017, No 870s, approved the admission plan of the universities and scientific organizations of Azerbaijan Republic for the preparation of doctoral and dissertant for 2017. In accordance with the Decree No. 129 of the Cabinet of Ministers dated July 1, 2010 and the Decree No. 797 of the President of the ANAS dated 25 December 2017, the staff of the SHRSC has been enrolled in the dissertation of ANAS.
Then SRAM's scientific secretary, PhD V.Abdurrahmanov, announced the names of the employees of the SRI, who were admitted to the dissertation of the Institute of ANAS.
Atayeva Vəfa Elman qızı (AMEA Fizika İnstitutu)
Salmanova Aysen Kamil (Institute of Radiation Problems of ANAS)
Shukurova Zərintac Yusif (Institute of Zoology of ANAS)
Latifova Banovsha Akif (Institute of Genetic Resources of ANAS)
Mammadova Tarana Yashar (Institute of Literature named after Nizami Ganjavi)
Nuriyeva Leyla Niymat (ANAS Institute of Folklore)
Valiyev Elchin Nazim (Institute of History named after Abbasgulu Aga Bakikhanov ANAS)
Jabrayilova Nurana Bahram (Institute of Information Technology of ANAS)
At the end, the Director of SHRSC., Ph.D. docentent Y. Shukurlu congratulated the dissertators and wished them new successes.