ŞREM-də növbəti Elmi Şura keçirildi
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yer Elmləri Bölməsinin  akademik-katibi,  akademik  Fəxrəddin Qədirovun iştirakı ilə 28 fevral 2017-ci il Şəki Regional Elmi Mərkəzində  elmi şuranın növbəti iclası keçirilib. Iclası açıq elan edən mərkzin direktoru f.ü.Phd,dos. Y.Şükürlü qonağı mərkəzin bütün əməkdaşları adından salamladı, onun gəlişini Akademiyanın mərkəzimizə olan diqqət və qayğısı kimi qiymətləndirdi.
Daha sonra ŞREM–in elmi katibi r.ü.PhD V.Abdurahmanov ötən ilin illik hesabatını məruzə etdi.
Məruzədən sonra Fəxrəddin Qədirov şura üzvləri və mərkəzin əməkdaşlarına gördükləri işlər barəsidə müxtəlif  suallar verdi, onların problemləri ilə maraqlandı. Kadr potensialı hazırlığına olan diqqət və qayğının dövlət tərəfindən dəstəyinin məntiqi nəticəsi olaraq magistratura və doktorantura pilləsində məqsədli təhsilin perespektivlərini vurğulayan qonaq əməkdaşların müvafiq sahələrə istiqamətlənməsinin məqsədyönlü olduğunu və bu yolda hər zaman olduğu kimi akademiyanın maddi-mənəvi  dəstəyinin davam etdiyini söylədi.
Attestasiya nəticələri ilə bağlı yekun  məlumatı ŞREM –in direktoru f.ü.Phd,dos. Y.Şükürlü məruzə etdi.
İpəkçilik üzrə Beynəlxalq Konfransın təşkilat komitəsinin məlumatı məruzəçi ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavinin b.ü.PhD F.Əzizov tərəfindən verildi.
AMEA institutlarına fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığlı üzrə qəbul olunan dissertantlar barədə məruzəçi ŞREM–in elmi katibi r.ü.PhD V.Abdurahmanov  məlumat verdi.

Feb 28, 2017 | 09:52
On February 28, 2017 the next meeting of scientific council was held in SRSC with the participation of academician Fakhraddin Gadirov, academic-secretary of Department of Earth Sciences of Azerbaijan National Academy of Sciences. The director of the center, PhD on physics, docent Y. Shukurlu greeted the guest on behalf of all employees, regarded his visit as attention and care of Academy to our center.
Then, scientific secretary of SRSC PhD on mathematics V.Abdurahmanov spoke about annual report of the last year.
After the lecture, Fakhraddin Gadirov asked different questions about their works to the members of council and employees of the center, and was interested in their problems.
Director of SRSC PhD on physics, doc. Y. Shukurlu reported the final information about the results of attestation.
The information of the organizing committee of International Conference on sericulture reported by deputy director on scientific affairs of SRSC PhD on biology F.Azizov.
Scientific secretary of SRSC PhD on mathematics V.Abdurahmanov reported about PhD students entering on philosophy and PhD training to ANAS institutions.